Sesja niemowląt


Sesja dziecięca dla niemowląt

Czas jest bardzo ulotny, dlatego sfotografowanie niemowląt, które jak wiadomo szybko rosną jest wspaniałą pamiątką dla każdego rodzica. A w przyszłości jest to także pamiątka dla dziecka, które może po latach zerknąć na swoje zdjęcia z czasów wczesnego dzieciństwa.

Dla kogo dedykowana jest sesja dziecięca dla niemowląt?

Sesja zdjęciowa jest dedykowana dla każdego małego szkraba zafascynowanego poznawaniem świata. Jest to niecodzienne doświadczenie nie tylko dla dziecka, ale także dla rodzica, który z dumą może patrzeć jak jego pociecha pięknie prezentuje się na zdjęciach.

Sesja może odbyć się w naszym studio lub w plenerze

Najczęściej sesja odbywa się w naszym studio fotograficznym. W niektórych przypadkach na specjalną prośbę rodziców jest także możliwe wykonanie sesji w domu. Ponadto, w przypadku sprzyjających warunków atmosferycznych możliwe jest także wykonanie sesji w plenerze na świeżym powietrzu. Wykonanie sesji fotograficznej odbywa się w komfortowej atmosferze. Fotograf dokłada wszelkich starań, aby dziecko nie było skrępowane, a raczej wprost przeciwne – wesołe i chętne do pozowania zdjęć tak jakby była to najlepsza zabawa. Swobodnej atmosferze w studio fotograficznym mogą towarzyszyć ulubione zabawki. Stawiamy na pozostawienie dzieciom swobody, co oznacza, że dzieci mogą raczkować, biegać po studio oraz zajmować się zabawkami. Oczywiście sesja od początku do końca jest wykonana pod czujnym okiem rodziców tak aby w każdym momencie dziecko czuło bliskość swoich najbliższych.  

Rezultatem jest piękny album fotograficzny, który pozostaje bezcenną pamiątką do końca życia

Efektem przeprowadzonych prac jest kilka-kilkanaście a czasami nawet kilkadziesiąt fotografii. Zazwyczaj zdjęcia można podzielić na kilka grup, gdzie każda grupa odpowiada oddzielnej stylizacji. Jako stylizację rozumiemy inny ubiór dziecka, inne tło oraz inne rekwizyty Spośród wszystkich zdjęć selekcjonowane są te, które wyszły najkorzystniej. Na podstawie wykonanych zdjęć można wykonać pamiątkowy album, po prostu je wydrukować lub zachować w wersji cyfrowej.

 Jak przygotować się do sesji fotograficznej? ( Sesja niemowląt )

Najpierw należy umówić się na sesje. W tym celu wystarczy skontaktować się z nami za pomocą formularza w zakładce kontakt lub telefonicznie (601 653 078). Oczywiście zachęcamy także do osobistego odwiedzenia naszego studia fotograficznego w Rumi. Podczas spotkania omawiamy Państwa potrzeby tak aby dopasować sesje do oczekiwań. Wspólnie oglądamy portfolio i wcześniejsze nasze realizacje tak aby dobrać odpowiednią aranżację towarzyszącą zdjęciu. W naszym portfolio mamy wiele bardzo inspirujących propozycji. Oczywiście sugerujemy i doradzamy jednocześnie wsłuchując się w oczekiwania klienta. Dlatego wszelkie sugestie i inspiracje np. sesjami znalezionymi w Internecie są jak najbardziej możliwe do przedyskutowania.

Na tym etapie szczególnie ważne jest ustalenie, gdzie sesja będzie wykonywana. Najczęściej sesja jest wykonywana w studio fotograficznym, ale jest także możliwe wykonanie sesji np. nad morzem, w parku lub w domu. Trzeba także ustalić w co dziecko będzie ubrane. Rodzice często stawiają na dodatki w stylu retro (dla chłopców spodnie na szelkach i kaszkiet natomiast dla dziewczynek sukieneczka tiulowa). Można także postawić na bardziej standardowy ubiór wybierając koszulkę + spodenki np. jeansowe. Poza ustaleniem miejsca i ubioru dziecka warto trochę czasu poświęcić na wybór rekwizytów. Modne są sesje w towarzystwie małych bucików, ponadto standardem są małe krzesełka, milutkie kocyki oraz wszelakie ulubione zabawki. Jeśli chodzi o dobór rekwizytów to panuje duża dowolność, także w tej kwestii zarówno rodzice jak i fotograf mogą śmiało używać swojej kreatywności. Czasami mało standardowe pomysły wywołują super efekt.  

Gdy z powodzeniem uda się ustalić termin i to w jaki sposób sesja ma być zaaranżowana to większość przygotowań mamy za sobą. Niemniej jednak warto pamiętać o tym co zabrać ze sobą w dniu sesji. Wykonanie profesjonalnych fotografii może zająć kilkadziesiąt minut, dlatego warto zabrać ze sobą pieluszki jednorazowe, smoczek oraz mleko dla dziecka. Oczywiście, poza tym, przydadzą się ubranka na zmianę (w szczególności, gdy sesja ma się odbywać w różnych strojach). Naturalnie rodzice zabierają ze sobą wózek lub nosidełko. Warto jednak pamiętać, że godzina wykonania sesji powinna być tak dobrana, żeby nie kolidowała z drzemką dziecka.

Sesja niemowląt  na prezent

Sesja zdjęciowa dla niemowląt jest częstym pomysłem na prezent (wręczany po narodzinach, na chrzciny lub roczek). Jest to prezent niebanalny i taki z którego zazwyczaj rodzice cieszą się jeszcze przez długie lata.

Sesja dziecięca dla niemowląt cieszy się coraz większym zainteresowaniem

Obecnie rodzice coraz śmielej zgłaszają się do fotografów po to, żeby wykonać profesjonalną sesję. Wiek niemowlęcy jest wyjątkowy a pierwsze miesiące życia upływają bardzo szybko. Zatrzymanie tych cudownych chwil na kartach profesjonalnie wykonanych fotografii jest decyzją, którą później docenia się przez resztę życia. 

Przydatne linki

Sesja niemowląt