Foto Mira Żak – nowoczesny zakład fotograficzny z tradycjami

Zakład fotograficzny Foto Mira Żak to miejsce z salon fotograficzny z tradycjami sięgającymi 1972 roku. Tak duże doświadczenie sprawiło, że mamy wyjątkowo duże grono zadowolonych i powracających klientów. Na przestrzeni lat dostosowaliśmy naszą ofertę do aktualnych trendów. Przykładem jest możliwość zamówienia druku zdjęć za pomocą smartfona lub obsługa wirtualnych spacerów Google (jesteśmy certyfikowanym fotografem Google Street View).  Czerpanie z wiedzy zdobywanej przez kilkadziesiąt lat w połączeniu z nowoczesnymi usługami fotograficznymi sprawia, że śmiało możemy się nazywać nowoczesnym zakładem z tradycjami.

Obszar naszej działalności – Rumia, województwo pomorskie i okolice

Od lat zakład Foto Mira Żak cieszy się uznaniem na Trójmiejskim rynku. Nasz salon znajduje się przy ulicy Dąbrowskiego w Rumii. Bliskość Trójmiasta sprawia, że wielu klientów z Gdańska, Gdyni oraz Sopotu również korzysta z naszych usług. Jednocześnie jesteśmy otwarci na podejmowanie współpracy z klientami z pozostałych obszarów województwa pomorskiego (między innymi z Wejherowa, Redy lub Kartuz). Niejednokrotnie z naszych usług korzystają osoby z innych części kraju. Dzieje się tak przede wszystkim dzięki możliwości skorzystania z całkowicie zdalnej obsługi (do dyspozycji klienta są następujące kanały komunikacji: email, telefon, strona internetowa, dedykowana aplikacja mobilna). Mówiąc o obszarze naszej działalności należy zaznaczyć, że często przy okazji uroczystości weselnych oraz różnorodnych sesji fotograficznych wykonujemy nasze usługi w dowolnym miejscu wyznaczonym przez Klienta.

Klucz do sukcesu? Pasja i doświadczenie.

Zdjęcia pozwalają zatrzymać chwilę, dlatego w fotografii jest coś niewątpliwie magicznego. Dobrze wykonana fotografia poza obrazem zatrzymuje emocje. Po latach wracając do zdjęć można sobie przypomnieć wyjątkowe momenty, które bezpowrotnie minęły. Jaka pamiątka może być piękniejsza od zatrzymania w czasie obrazu i emocji jakie towarzyszyły nam w danej chwili? Właśnie dlatego uważamy, że fotografia to absolutnie wyjątkowa dziedzina sztuki.

Naszym zdaniem kluczem do sukcesu podczas robienia zdjęć jest połączenia pasji i doświadczenia. Bez pasji oraz bez poczucia, że się spełniamy zawodowo poprzez wykonywanie zdjęć nie dałoby się wykonywać fotografii najwyższej jakości. Jednocześnie nie da się ukryć, że wprawa, wiedza i doświadczenie to coś co buduje się latami. Dlatego też w naszej opinii całkiem łatwo odróżnić pracę początkującego fotografa od profesjonalisty.

Foto Mira Żak – oferta

Nasza oferta to połączenie tradycyjnych usług fotograficznych z nowoczesnym podejściem do fotografii. Poniżej przedstawiamy wybrane usługi z naszej szerokiej oferty.

Wywoływanie i duplikowanie zdjęć.
Wywoływanie zdjęć to podstawa naszej działalności. Stawiając na nasze usługi możecie Państwo liczyć na konkurencyjne ceny, najwyższą jakość wywołanych zdjęć, szeroki wybór dotyczący wymiarów oraz duży wybór papieru fotograficznego.

Odnawianie i odzyskiwanie starych fotografii, digitalizacja filmów oraz fotografii. Dzięki naszemu doświadczeniu jesteśmy w stanie skutecznie dać drugie życie starym zdjęciom i sprawić, że stare papierowe fotografie będą dostępne w wersji cyfrowej.


Skanowanie filmów oraz klisz (zapisywanie na wybranych nośnikach danych).
Wykonujemy kopię bezpieczeństwa fotografii oraz filmów. Transferujemy zdjęcia i filmy z jednego nośnika na drugi. Jesteśmy otwarci na potrzeby klientów.


Dedykowane, gadżety oraz pamiątki na bazie wybranych fotografii.
Hitem w naszej ofercie jest modna foto książka oraz nietuzinkowe wykonanie obrazu na podstawie zdjęcia.


Wirtualny spacer Google Street View.
Jako jeden z niewielu salonów fotograficznych działających na terenie województwa pomorskiego wykonujemy wirtualny spacer zgodny z Street View Trusted. Oznacza to, że wirtualny spacer wykonany przez nasze studio może być umieszczony w wizytówce Google Moja Firma oraz w Mapach Google.


Sesje Fotograficzne
Duże znaczenie w naszej ofercie Foto Mira Żak mają sesje fotograficzne dostosowane niemal do każdej okazji. Dostępne są między innymi następujące sesje: ślubne, komunijne, rodzinne, ciążowe, dziecięce, dla noworodków, dla par oraz sesje biznesowe. Jest to oczywiście tylko pewien zarys najczęściej wykonywanych sesji fotograficznych, gdyż tematyka oraz aranżacja konkretnej sesji zależy przede wszystkim od potrzeb Klienta. Sesja może być wykonywana w plenerze (np. na plaży, w parku lub w jakimkolwiek innym urokliwym miejscu) lub w specjalnie wyposażonym atelier znajdującym się w salonie w Rumii. Sesja może mieć charakter całkowicie nieformalny (np. w przypadku sesji dziecięcych) lub mocno formalny (np. gdy wykonywane są fotografie biznesowe). Podczas sesji klienci mają do dyspozycji podstawowe rekwizyty. Zdjęcia podczas sesji są wykonywane z dużą dozą kreatywności, jednocześnie zachowany jest profesjonalizm oraz przyjazna atmosfera.