Fotograf ślubny cena

Częste pytanie dotyczące fotografa ślubnego dotyczy ceny wynajmu fotografa na uroczystość ślubną oraz zabawę weselną. Dlatego wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawiamy informacje na temat aktualnych cen rynkowych dotyczących wynajmu fotografa na ślub.

Od jakich czynników zależy cena fotografii ślubnej?

Para Młoda organizująca wesele ma zdecydowanie sporo wydatków. Uroczystość ślubna wraz z przyjęciem weselnym to duże wydarzenie, na które składają się różnego typu koszty. Niewątpliwie jednym z nich jest wynajem fotografa.

Ceny za usługi fotografii ślubnej są dosyć zróżnicowane. Przeglądając oferty w Internecie można znaleźć zarówno te tańsze jak i droższe oferty. Różnice w cenie wynikają z wielu różnych czynników. Jest to między innymi:

  • Zakres usług wpisujący się w szeroką pojętą fotografię ślubną.
  • Miasto oraz region polski na terenie, którego zamawiana jest usługa.
  • Doświadczenie i renoma studia fotograficznego.
  • Ilość fotografów, zaproszonych na ślub.
  • Wykorzystanie nowych technologii np. drona wykonującego zdjęcia z perspektywy lotu ptaka.
  • Czas realizacji (warto wiedzieć, że czas realizacji waha się od kilku tygodni do kilku miesięcy w zależności od wybranego studia fotograficznego).

Wyższa cena za usługi fotograficzne nie zawsze musi iść w parze z wyższą jakością. Dlatego zanim zdecydujecie się na fotografa, który będzie wam towarzyszył w tym wyjątkowym dniu warto zrobić duże rozpoznanie i porównać oferty różnych fotografów. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na portfolio. Ponadto, istotne jest to co fotograf oferuje. Czasami jest to sam reportaż ślubny, natomiast z reguły dodatkowo oferowana jest sesja narzeczeńska oraz kilka dodatkowych usług, które bez wątpienia mogą mieć wpływ na wycenę.

Fotograf ślubny cena – z jakich usług składa się fotografia ślubna?

Jest to z całą pewnością reportaż ślubny wykonywany w kościele oraz reportaż z zabawy weselnej. Ponadto, częstym uzupełnieniem oferty jest sesja narzeczeńska, czyli sesja fotograficzna przedstawiająca Parę Młodą w romantycznej ślubnej scenerii. Sesja tego typu nie wchodzi w skład każdej usługi zwanej „fotografią ślubną”. Dlatego to czy fotograf wykona sesje narzeczeńską czy też nie należy dokładnie omówić. Oczywiście ma to pewien wpływ na cenę. Warto odnotować, że czasami sesja ślubna lub sesja narzeczeńska odbywa się w dniu ślubu, czasami jest wykonywana po ślubie w osobnym terminie. W tej kwestii wszystko zależy od indywidualnych preferencji Pary Młodej.

Standardem jest przesłanie zdjęć w formie elektronicznej oraz wyselekcjonowanie najlepszych zdjęć. Czasami możliwe jest także wykonanie drobnych retuszy lub komputerowych przeróbek tak aby wybrane zdjęcia korzystnie się prezentowały

Oczywiście na cenę ma także ilość wykonanych odbitek na papierze fotograficznym. Jeśli zamówiona jest duża ilość odbitek (np. dla gości) zamiast jednego albumu to naturalnie można spodziewać się wyższej ceny.

Ponadto, niektórzy fotografowie oferują drobne dodatki takie jak album ślubny, storybook lub kolaż wykonany ze zdjęć.

Fotograf ślubny cena – ile wynosi cena za usługę fotografii ślubnej?

Para Młoda organizująca wesele ma zdecydowanie sporo wydatków. Uroczystość ślubna wraz z przyjęciem weselnym to duże wydarzenie, na które składają się różnego typu koszty. Niewątpliwie jednym z nich jest wynajem fotografa. Koszt fotografii ślubnej (poszukiwany często pod frazą Fotograf ślubny cena) waha się pomiędzy 1500zł a 4000zł w zależności od studia oraz kilku innych czynników (które w dużym stopniu zostały wymienione w pierwszej części niniejszego artykułu)

Fotografia ślubna wykonywana przez studio FotoMiraŻak – wysoka jakość i rozsądna cena

Zdjęcia ślubne wykonujemy od 1972 roku co pozwala nam ze spokojem powiedzieć, że mamy w tej materii duże doświadczenie. Przez ten długi czas zdobyliśmy zaufanie setek Par Młodych.

Fotografia jest pamiątką jaka pozwala zatrzymać umykający czas. Wyjątkowym rodzajem fotografii jest fotografia ślubna. Zdjęcia są wykonywane podczas ceremonii w kościele oraz podczas zabawy odbywającej się na sali weselnej. Zwieńczeniem jest dedykowana sesja fotograficzna wykonywana w profesjonalnym studio lub w plenerze. Jeśli zostanie wybrane studio to jesteśmy w stanie zaproponować nasze prywatne ateleier, które jest zaprojektowane specjalnie pod tworzenie ciepłego i nastrojowego ślubnego klimatu.

Cena naszych usług fotograficznych (fotograf ślubny cena) podobnie jak w przypadku innych fotografów zależy od potrzeb i wymagań klienta. Jesteśmy jednak w stanie zaoferować konkurencyjne ceny w stosunku do oferowanej jakości. W celu poznania dokładnego cennika zapraszamy do niezobowiązującej rozmowy. Jesteśmy elastyczni i otwarci na pomysły Pary Młodej. Jednocześnie dzięki naszemu dużemu doświadczeniu jesteśmy w stanie być o krok przed konkurencją – zarówno w kwestii jakości wykonanych fotografii jak i kwestiach związanych z konkurencyjną ceną.