Sesja ciążowa

Sesja ciążowa to sposób na unikalną pamiątkę z okresu ciąży. Fotografia ciążowa jest zawsze wyjątkowa,oddaje piękne emocje, jakie towarzyszą kobiecie w cudownym czasie oczekiwania na dziecko.

Najlepszy moment na wykonanie sesji ciążowej

Wiele kobiet zastanawia się, kiedy najlepiej wykonać sesję ciążową. Uznaje się, że od szóstego do ósmego miesiąca jest odpowiedni moment, żeby zaprezentować uwydatniony brzuszek. Dziewiąty miesiąc to „ostatni gwizdek” i raczej nie powinno się zwlekać z sesją aż tak długo. Natomiast przed szóstym miesiącem brzuszek może nie być wystarczająco widoczny.  Oczywiście, to kiedy sesja ciążowa zostanie zorganizowana zależy przede wszystkim od preferencji kobiety.

Sesje ciążowe w plenerze lub w studio fotograficznym

Sesja ciążowa może być wykonana zarówno w plenerze,w studio jak i w domu.

Lokalizacja sesji zależy od preferencji przyszłych rodziców

W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się sesje ciążowe plenerowe.W przypadku sesji plenerowej wszystko zależy od aury pogodowej,o ile w miesiącach wiosennych ,letnich  czy jesiennych nie powinno być problemu z wykonaniem zdjęć,o tyle zimą trudniej o ładną pogodę i malowniczy plener.Ostatnie zimy nie należały do obfitych śnieg,a jeżeli ten już spadł,nie  utrzymywał się zbyt długo.Poza tym niskie temperatury nie są komfortowe dla przyszłych mam  podczas wykonywania zdjęć.W takiej sytuacji warto zdecydować się na sesję studyjną.

Sesja w studio, pozwala z większą swobodą odkryć brzuch i komfortowo poczuć się przed obiektywem. Większość sesji studyjnych odbywa się w minimalistycznej aranżacji – bez zbędnych  rekwizytów. Ewentualne dodatki, które pojawiają się na sesjach ciążowych to wszelkiego rodzaju wianki, kwiaty oraz drobne rekwizyty, które nawiązują do naturalności i do dziecka. Czasami mogą to być małe buciki dla niemowlaka, smoczek lub wydruk z USG.

Sesja ciążowa z partnerem oraz rodziną

W większości sesji ciążowych towarzyszą mężowie/partnerzy.Ich obecność dodaje  kobiecie otuchy i pozwala na stworzenie wielu radosnych ,romantycznych kadrów.

Oczywiście sesja ciążowa nie musi ograniczać się do przyszłej mamy oraz taty. Czasami sesje ciążowe są niezłym pretekstem do wykonania sesji rodzinnej (np. w towarzystwie rodziców i teściów). Częstym przypadkiem jest, sytuacja, gdy na zdjęciu pojawia się starsze rodzeństwo.

Sesja ciążowa jako prezent

Ciążowa sesja fotograficzna okazuje się niezwykle pięknym podarunkiem dla każdej kobiety pragnącej uwiecznić chwile związane z oczekiwaniem na ukochane dziecko.Nawet Panie które nie do końca były przekonane .

Sesja brzuszkowa może być również prezentem dla męża/partnera.