WYWOŁYWANIE I SKANOWANIE FILMÓW

W naszym zakładzie wywołujemy filmy, wykonujemy skanowanie filmów, skanujemy klisze i zapisujemy na dowolny nośnik danych, CD lub pendrive. W swoich rodzinnych zbiorach z pewnością posiadasz różne nośniki, na których zapisane zostały dawne wspomnienia. Mogą to być filmy, czarno-białe odbitki, kolorowe zdjęcia, negatywy, czasem nie wywołane, czy slajdy. Dokumenty, zdjęcia, filmy i negatywy warto poddawać archiwizacji. Ich trwałość jest ograniczona, dodatkowo też zajmują sporo miejsca.

Sposobem na sprawne archiwizowanie tego typu materiałów jest ich skanowanie. Skanowanie filmów małoobrazkowych 35 mm lub zwojowych 6 cm jest też najprostszym sposobem uzyskania obrazu pozytywowego. Najlepiej oczywiście skanowanie fotografii i dokumentów wykonywać skanerem płaskim, zaś skanowanie filmów realizować wykorzystując specjalny skaner do filmów. Nie jest to urządzenie tak powszechne w użyciu jak skanery płaskie, ze względu na jego specjalistyczne zastosowanie.

W zależności od rozdzielczości skanowania, możemy ze skanów wydrukować odbitki o różnych rozmiarach. Rozdzielczość skanowania 1000×1500 pikseli to dobry format do wydruku odbitki fotograficznej w formacie 13×18 cm. Rozdzielczość 2000×3000 pikseli pozwoli Ci wydrukować format 20×30 cm. Ostateczna rozdzielczość skanu zależy od proporcji klatki i gęstości materiału światłoczułego.

Uzyskana jakość skanów może być bardzo wysoka, nieosiągalna na domowym skanerze przez niedoświadczonego operatora. Żeby ją jednak uzyskać, musisz zlecić skanowanie filmów firmie specjalistycznej, posiadającej odpowiedniej klasy sprzęt. Dlatego w naszym zakładzie mamy 2 wysokiej klasy skanery: pierwszy skaner to halogenowy QSS-3000, drugi zaś Microtek ArtixScan F1. 

Odszukaj więc i zbierz stare fotografie analogowe, slajdy lub negatywy. Wszystkie te materiały zeskanujemy dla Ciebie w wysokiej rozdzielczości, a dodatkowo każde zdjęcie poddane będzie zarówno automatycznej jak i ręcznej obróbce. Dzięki temu Twoje zdjęcia i slajdy odzyskają swoją świeżość sprzed lat. Skany zapisywane są do rozszerzenia JPG w najwyższej kompresji. W wyższych rozmiarach skanu, na Twoje życzenie pliki możemy zapisać w bezstratnym formacie TIFF. Skanujemy wszystkie negatywy i materiały transparentne, czyli diapozytywy do rozmiaru 20 na 24 cm. Fotografie skanujemy w dowolnym rozmiarze.