Obrazy foto, skanowanie filmów, skanowanie fotografii, drukowanie fotografii

Obrazy foto – pamiątka na całe życie

Czym są obrazy foto? Każdy chyba pamięta widok z podręczników szkolnych pokazujący dawne dwory pełne malowanych obrazów na ścianach. Dziś malowane obrazy są wypierane przez obrazy foto. Są to obrazy drukowane na płótnie i naciągnięte na ramy. Niewiele się różnią od dawnej sztuki malarskiej. Jest to jedna z usług naszego zakładu fotograficznego FOTO-MIRA-ŻAK w Rumi. Wykonujemy takie obrazy z fotografii, które sami robimy. Wykonujemy też skanowanie fotografii, z których możemy później stworzyć takie obrazy foto.

Może to być portret, fotografia slubna, plener ślubny, okolicznościowa. Dzięki specjalnemu sprzętowi, jaki używamy w naszym zakładzie fotograficznym w Rumi, drukowane przez nas obrazy foto wyglądają niemal jak malowane prawdziwymi farbami przez artystę malarza. Popyt na takie dedykowane, indywidualne usługi fotograficzne stale rośnie. Szczycimy się tym, że FOTO-MIRA-ŻAK, to najlepszy fotograf w Rumi. Dbamy więc o każdy aspekt obrazu foto, aby nasze obrazy drukowane na płótnie zachwycały naszych klientów.

Skanowanie filmów, skanowanie fotografii

Aby móc pracować na przynoszonych przez naszych klientów materiałach, często musimy wykonać skanowanie fotografii, czy skanowanie filmów. Aby to osiągnąć, używamy do tego profesjonalnych skanerów. Takie urządzenia różną się od typowych dostępnych w sklepach. Ich celem jest bowiem jak najlepsze skanowanie filmów oraz fotografii. Dlatego też musi być przeprowadzone z profesjonalną rozdzielczością i głębią kolorów. Taki zeskanowany obraz, czy skanowane obrazy z filmu są później nagrywane w  postaci pliku. A taki plik można potem odtworzyć na każdym komputerze, używając na przykład przeglądarki zdjęć w systemie Windows.

Aby jednak zeskanować dokument taki jak wykonane przed kilku dziesiątkami lat zdjęcie ślubne dziadków, musimy je specjalnie przygotować. Nie wystarczy, że zadbasz o czyste szyby skanera, nie wystarczy samo wciśnięcie przycisku skanuj. Aby bezpiecznie skanować dokument, cenny czasami dla całej wielopokoleniowej rodziny, wdrożyliśmy specjalny system kolejkowania i zapisu skanów. Skanowane obrazy mogą być zapisane na nośnikach takich jak płyta CD, albo DVD, ale także w chmurze Google cloud, jako plik jpg, czy plik pdf. Szczególnie dotyczy to skanowania filmów, gdzie każda klatka kliszy filmowej stanowi osobny zeskanowany obraz, oddzielne zdjęcie.

Obrazy foto i drukowanie fotografii

Mamy zrobione zdjęcia ślubne. Sesje ślubne, a czasem całe listy reportaży ślubnych, czy też ogólnie fotografia slubna, to przecież jedna ze specjalności naszego zakładu fotograficznego w Rumi. Fotograf ślubny musie teraz zadbać o odpowiednie drukowanie fotografii. I tu nie wystarczy, że wyślesz polecenie „drukuj” z komputera. Profesjonalna jakość wydruku to nie jest operacja typu „kliknij przycisk”. Drukowanie fotografii, czy w ogóle drukowanie dokumentów w odpowiedniej jakości wymaga wiedzy. Wymaga też doświadczenia i sprzętu. Oferując usługi fotograficzne najwyższej klasy, mamy odpowiedni sprzęt. Dlatego nasze usługi, obrazy foto, skanowanie filmów, skanowanie fotografii, drukowanie fotografii, są najwyższej jakości w Rumi i okolicach.

Fotograf i drukowanie Rumia - obrazy foto, skanowanie filmów, skanowanie fotografii, drukowanie fotografii, fotografia slubna - usługi fotograficzne Rumia

Fotograf Rumia

Nasz zakład fotograficzny w Rumi oferuje więc cały wachlarz usług. Skanowanie filmów, czy skanowanie fotografii, a potem drukowanie fotografii, czy obraz foto. Szczególnie fotografia slubna to wdzięczy temat dla drukowania fotografii. Są one potem szeroko pokazywane znajomym, rodzinie. Wyobraź sobie teraz, że pamiątka z najważniejszego dnia w życiu, którą właśnie pokazujesz, ojcu, matce, rodzeństwu i przyjaciołom, nie wygląda dobrze. Taka fotografia slubna to tylko przykrość, a na to nie możemy pozwolić. Dlatego każdy nasz fotograf, a w szczególności fotograf ślubny musi mieć odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Dlatego regularnie przechodzimy szkolenia. Na ścianach w naszym zakładzie fotograficznym wiszą certyfikaty z przebytych szkoleń i warsztatów fotograficznych. Uczestniczymy w nich niemal co roku. Za każdym razem staramy się być w innym miejscu. Rozmawiamy z innymi uczestnikami, nabieramy nowych doświadczeń i uczymy się od nich ich najlepszych praktyk.

Praca fotografa jest sztuką

Każdy fotograf jest inny. Fotografia to nie tylko rzemiosło, to także sztuka. Sztuka operowania światłem, kadrem. Sztuka właściwego wykorzystania profesjonalnego sprzętu. Potem zaś sztuka wydrukowania fotografii, czy obrazu foto. Najważniejsze dla nas i chyba dla każdego fotografa jest przekazanie emocji. Sztuczne, upozowane kadry były modą wiele lat temu. Teraz nastawiamy się na uchwycenie w jednej klatce obrazu emocji, które mają powracać za każdym razem, kiedy będziemy oglądali nasze fotografie. Fotograf musi więc być po trosze artystą. Musi też stale dbać, by nadążać za trendami w modzie i za rozwojem technicznym. Nasz fotograf musi umieć zrobić zdjęcia w studio i w terenie. Musi tak upozować modela, czy modelkę, aby uchwycić najistotniejsze cechy jej, czy też jego osobowości. W ostateczności to właśnie klient decyduje o tym, czy fotografia mu się podoba, czy też będzie chciał inną.

Fotograf to psycholog

Praca z klientem, z modelem, czy modelką, wymaga więc też znajomości psychologii. Jako zawodowy fotograf, każdy z nas musi trafnie odczytać, co jest najważniejsze dla pary, która chce mieć sesję ślubną. Czy zrobić ja na plaży, czy w lesie, czy w centrum miasta? Jak pokazać wszystkie emocje? Co cechuje pana młodego, a co pannę młodą? Czy na kilka, może kilkanaście lat dalej będą szczęśliwi oglądając swoją sesję ślubną, czy też może wykonana z trudem fotografia slubna będzie leżeć pokrywając się kurzem w szufladzie?

Obrazy foto i fotografia slubna – fotograf i drukowanie Rumia, usługi fotograficzne Rumia

W naszej praktyce, kiedy świadczymy profesjonalne usługi fotograficzne, drukowanie fotografii, dbamy o to wszystko. Każde zlecenie jest swego rodzaju wyzwaniem, do którego przykładamy się ze wszystkich sił. To, co dostajemy w zamian, to zadowolenie naszych klientów, którzy wracają do nas z kolejnymi zamówieniami. Potem przychodzą do nas ich dzieci, a potem czasem i wnuki. Robimy im sesje dziecięce, zdjęcia z chrztu, sesje komunijne, zdjęcia do dokumentów, sesje ślubne i zdjęcia okolicznościowe. Mamy tradycję i chcemy by każdy wiedział, że FOTO-MIRA-ŻAK, to najlepszy fotograf w Rumi.

 

Zapraszamy do naszego zakładu fotograficznego!