Odnawianie fotografii, duplikowanie fotografii, zdjęcie ze zdjęcia

Jeśli posiadacie Państwo fotografie, które chcielibyście odnowić, uchronić przed zniszczeniem lub powielić dla bliskich zapraszamy do naszego studio w Rumii. Wykonujemy odnawianie fotografii, duplikowanie fotografii oraz na życzenie wykonujemy zdjęcie ze zdjęcia.

Każdy z nas posiada w swoich zbiorach stare fotografie. Zazwyczaj im bardziej są cenne, tym bardziej zniszczone. Często oglądane i noszone przy sobie tracą kolor i doznają uszkodzeń mechanicznych. Inne zapomniane lub za cenne aby sięgać po nie często, złożone w szufladach i innych niedostępnych miejscach pleśnieją, bledną i tracą swój dawny blask. Jest jednak dla nich ratunek. Odnawianie fotografii, duplikowanie fotografii lub zdjęcie ze zdjęcia.Proces renowacji zdjęć pozwala przywrócić do świetności zniszczone fragmenty fotografii. Dzięki zabiegowi regeneracji przywrócimy powierzonym nam zdjęciom ich dawny wygląd, jak i przeprowadzimy odnawianie fotografii odtworzymy brakujące elementy nie pozostawiając przy tym żadnych widocznych śladów. Dzięki całemu serii procesów naprawczych usuniemy z uszkodzonych zdjęć przedarcia, plamy lub nawet odtworzymy całe brakujące fragmenty fotografii.

Najczęstszym problemem przechowywania rodzinnych zdjęć są tworzące się zagięcia. Zarówno te małe, powstające przy rogach oraz duże, przechodzące przez środek fotografii, psują ich wygląd oraz mogą zagrażać przedarciu się papieru. Wykonując odnawianie fotografii dzięki usłudze renowacji zdjęć w pełni usuniemy niechciane zagięcia nie pozostawiając przy tym widocznych śladów.

Wszystkie stare zdjęcia na swojej powierzchni noszą cienką warstwę kurzu i pyłków. W wielu przypadkach klasyczne oczyszczenie zdjęć nie daje zadowalających rezultatów. Dzięki specjalnym technikom pracy w pełni usuniemy drobne skazy, w tym kurz i pyłki, dbając o zachowanie detali zdjęć, ostrości oraz kontrastu.

Użytkowanie zdjęć, w tym ich przeglądanie, wkładanie i wyjmowanie z rodzinnych albumów tworzy na warstwie papieru widoczne rysy. Jest to szczególnie widoczne po zeskanowaniu fotografii i przeniesieniu ich na postać cyfrową. W trakcie prac w pełni zredukujemy widoczność rys nie naruszając charakteru zdjęć, dbając o ich najmniejszy niuans.

Wszystkie zdjęcia z upływem czasu zaczynają niszczeć, najczęściej proces ten zaczyna być widoczny na krawędziach fotografii. Nadszarpnięte i pożółkłe obramowania można uratować od rozpadu. Stosując odpowiednie techniki naprawcze zajmiemy się ich renowacją oraz regeneracją.

Pracując nad zdjęciami przywrócimy im prawidłową kolorystykę oraz poprawimy nasycenie barw. Zadbamy o wyostrzenie przesłanych zdjęć, dodając im głębi i wyrazu jednocześnie poprawiając kontrast i eksponując detale fotografii. Przez odnawianie fotografii w pełni usuniemy widoczne zadrapania i ubytki, jednocześnie odtwarzając brakujące fragmenty fotografii.

Do wszystkich fotografii podchodzimy z wielką dbałością o szczegóły. Zawsze dbamy o przywrócenie każdego utraconego niuansu fotografii. Każde zlecenie wyceniamy indywidualnie, biorąc pod uwagę stan danego zdjęcia. Następnie skanujemy otrzymaną fotografię w wysokiej rozdzielczości. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny dla fotografii, gdyż jest to duplikowanie fotografii oryginalnej. Usuwamy rysy, plamy, uzupełniamy uszkodzone, czy urwane elementy. Istnieje także możliwość zaawansowanego fotomontażu – usunięcia niechcianych elementów i osób lub też wymiana tła.
Gotowe wyretuszowane zdjęcie drukujemy we wskazanej wielkości oraz przekazujemy jako plik cyfrowy.