Fotografia ślubna, sesje ślubne, zdjęcia ślubne, fotografia – Rumia, Reda, Gdynia

Wyjątkowa fotografia ślubna w Rumi

Fotografia ślubna to coś, czym fotograf zajmuje się przez całe życie. To nasz chleb powszedni pracy fotografa. Nasz zakład fotograficzny usługi fotografii ślubnej już blisko pięćdziesiąt lat, od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Wtedy po raz pierwszy otworzyliśmy drzwi dla naszych pierwszych klientów w Rumi, by wykonać pierwsze sesje ślubne. Od tamtej pory, każdego roku otwierają się one po wielokroć przed parami młodych ludzi, którzy podjęli najważniejszą życiową decyzję. Decyzję o budowaniu wspólnej przyszłości. To co wyróżnia nasz zakład i powoduje, że jesteśmy tłumnie odwiedzani, to piękne zdjęcia ślubne tych par, które później stanowią ozdobę ich wspólnych domów. Zapraszamy więc wszystkie pary młode do zakładu FOTO-MIRA-ŻAK.

Nasze sesje ślubne – wnętrza i plenery

Sesje ślubne to dla fotografa wyjątkowy temat. Niektórzy porównują je z fotografią reportażową w najtrudniejszych rejonach świata. To oczywiście żart, ale bycie fotografem ślubnym i to zawodowo, wymaga profesjonalnych umiejętności. Zaczynając od pomysłu na sesję zdjęciową, to jako pierwsze rzutuje na wybór fotografa. Czy decydujemy się na sesję plenerową, czy na sesję zdjęciową we wnętrzach, czy może na para zapragnie sesji czarno białej, zależy od zainteresowań młodej pary, pory roku, pogody. A cały plan może się przecież zmienić w mgnieniu oka, jeśli pogoda nie dopisze i znienacka się zmieni. Fotograf na ślub musie być więc na to gotowy. W końcu efektem jego pracy będzie pamiątka na całe życie. Musi mieć przygotowany plan awaryjny, gdyby plener ślubny z jakichś powodów okazał się niedostępny. Powody mogą być różne. Korki, niespodziewany remont, jakaś publiczna impreza, dziesiątki niespodziewanych i niemożliwych do przewidzenia okoliczności.

A co do samej uroczystości ślubnej? Półmrok kościelnego wnętrza wymaga specjalnego, wysokiej klasy sprzętu: jasnych obiektywów, matryc o bardzo niskich poziomach szumu i krótkich czasów naświetlania, żeby zachować ostrość. Nie zawsze można używać lamp błyskowych. Podobnie w Urzędzie Stanu Cywilnego. Żeby tam robić fotografie ślubne trzeba najpierw uzyskać zgodę urzędników. A oni często już mają swoich ulubionych fotografów, którzy wcale nie lubią i nie pragną mieć konkurencji! Na to również fotograf ślubny musi być przygotowany. Nic dziwnego, że czasem fotografia ślubna jest traktowana jako reportaż ślubny i bywa, że zajmują się nią zawodowi reportażyści. Widzisz więc teraz wyraźnie, że stworzenie dobrego albumu ślubnego, pokazanie prawdziwych emocji młodej pary, nie jest zadaniem banalnym. Ale dość słów, spójrzmy na przykłady

Zdjęcia ślubne, fotografia. A oto przykłady naszych zdjęć ślubnych:

Spójrz. Oto plenerowa sesja ślubna nad morzem. Widać plażę i molo. Ale centralnym elementem jest oczywiście młoda para. Siedzą na kamieniach, panna młoda w pięknej sukni bez ramion, z bukietem w dłoni. W drugiej trzyma koronkową parasolkę chroniącą ją od słońca. Obok pan młody. W ciemnoszarym garniturze, elegancki, widać jego błyszczące buty. Na twarzy panny młodej widać uśmiech i szczęście. Od pana młodego bije siła i spokój. Sprawia wrażenie, że trzyma wszystko w garści. Na tle szarego spokojnego morza i lekko zachmurzonego nieba, są najsilniejszym akcentem kolorystycznym, kontrastującym z otoczeniem. Taka fotografia ślubna może być dla fotografa materiałem wyjściowym do wielu różnych zdjęć ślubnych. Różne kadrowanie, wersja czarno biała, wersja z koloryzacją, mogą być inspiracją dla całej sesji ślubnej. To właśnie zadanie dla fotografa ślubnego, który tworząc ślubny reportaż musi swoją artystyczną koncepcją wyprzedzać wydarzenia .

Zdjęcia ślubne, sesje ślubne w Rumi- urocza sesja na plaży z widokiem na molo

Fotografia ślubna młodej pary na plaży – sesje ślubne FOTO-MIRA-ŻAK

A oto kolejny przykład. Tym razem sesja ślubna we wnętrzu. Niektórym takie zdjęcie ślubne może się wydawać nieco sztuczne, ale nic nie zakłóca tutaj szczęścia widocznego na twarzach młodej pary. Ta fotografia ślubna pokazuje dwoje ludzi patrzących sobie z miłością w oczy. To są właśnie te autentyczne emocje, które ci ludzie będą wspominać po latach. Cóż z tego, że w tle widać sztuczne tło? To nie tło tu przecież chodzi. Zadaniem fotografa ślubnego jest przecież stworzyć coś, co będzie pamiątką na całe życie. I to się bez wątpienia w tym zdjęciu udało.

Fotografia ślubna, sesje ślubne, zdjęcia ślubne, fotografia - Rumia, Reda, Gdynia

Zdjęcie ślubne młodej pary w aranżacji starej winiarni.

Możemy pokazać jeszcze bardzo wiele zdjęć ślubnych, cała sesje ślubne. Każdy nasz fotograf ma ich w swoim portfolio wiele dziesiątek. Nam jednak specjalnie zależy abyś mógł, lub mogła zdecydować świadomie, co ma ci dać fotografia ślubna i wybrać właściwego fotografa ślubnego. Nie mam wątpliwości, że skierujesz się do naszego zakładu FOT-MIRA-ŻAK w centrum Rumi. Zna nas tu przecież niemal każda rodzina. Jesteśmy firmą rodzinną, zakładem fotograficznym z tradycją. Fotografia ślubna, sesje ślubne, zdjęcia ślubne, to nasze usługi fotograficzne, które oferujemy już kolejnemu pokoleniu mieszkańców Rumi, Gdyni, Redy i okolic. Wykonane przez nas fotografie znajdują się w waszych domach, albumach ślubnych, zdobią ściany, półki i kominki. I co roku ich liczba się powiększa, bo kolejne młode pary wybierają fotografów z naszego zakładu fotograficznego jako najlepszych autorów ich fotografii ślubnych

Zapraszam Cię do naszej oferty fotografii ślubnej i sesji ślubnych!