Sesja noworodkowa Rumia

W ostatnich latach coraz częściej świeżo upieczeni rodzice decydują się na sesje fotograficzne ze swoim maluszkiem. To wyjątkowa okazja, aby zachować na fotografiach pierwsze dni życia dziecka oraz zachwycone miny mamy i taty. W sesjach noworodkowych główną „gwiazdą” jest jednak noworodek. Uzyskanie wielu ciekawych ujęć z nim w roli głównej jest dla fotografa sporym wyzwaniem.

Dla rodziców, którzy poszukują specjalisty, który ma duże doświadczenie w fotografowaniu najmłodszych, dobrą propozycją jest sesja noworodkowa, realizowana w naszym dobrze wyposażonym atelier w Rumi. Dzięki odpowiedniemu podejściu potrafimy sprawić, że dziecko, które fotografujemy, jest spokojne, uroczo wychodzi na zdjęciach i pięknie się prezentuje w otoczeniu różnorodnych dekoracji.

Sesje noworodkowe, ciążowe, komunijne, zdjęcia komunijne – Rumia, Reda, Gdynia

Sesje dziecięce… Ty i Twoje dziecko… Chwytanie szczęścia w klatki obrazu…

Przypomnij sobie swoje pierwsze zdjęcie, a może zdjęcie kogoś z twojej rodziny. Zwykle jest na nim niemowlę, w ozdobnym ubranku, wpatrzone ze zdumieniem w obiektyw aparatu. Ale profesjonalne sesje dziecięce nie muszą tylko tak wyglądać. Staramy się w trakcie sesji dziecięcych uchwycić nastój, emocje, prawdziwą psychikę dziecka, wiedząc, że przecież te zdjęcia będą nie tylko oglądali rodzice, ale też i to dziecko jako dorosły już człowiek.

Pamiętamy o tym i dlatego każda nasza sesja ma niepowtarzalnych charakter. Oświetlenie, przygotowanie studia, nawet temperatura i zapach mają znaczenie dla dziecka. Pamiętamy nawet o tym, o czym często zapominają rodzice – o zabawkach, które dziecko może przytulić. Miękkich i ciepłych misiach, pieskach i kotkach, które sprawiają, że maluch się uspokaja, ma zajęcie i tak naprawdę współpracuje z fotografem, pozwalając mu na wykonanie ujęć z odpowiednich kierunków, manipulowanie oświetleniem. Także upozowanie małego modela, czy modelki staje się dzięki temu łatwiejsze. Dziecko skupione na zabawie ma dobry humor, nie płacze, nie irytuje się nawet kiedy sesja się przeciąga, albo kiedy trzeba się przebrać.

Dbamy też o komfort rodziców. W trakcie sesji można się napić herbaty, lub kawy, poczytać czasopisma. W naszej wygodnej łazience w razie potrzeby dziecko można przewinąć, można je też swobodnie nakarmić. Dbamy o wygodę i dyskrecję. To, co jest naszym celem, to aby taka sesja stanowiła nie tylko pamiątkę w postaci fotografii, ale była przede wszystkim ciepłym wspomnieniem chwil spędzonych i upamiętnionych z ukochanym dzieckiem.

To jednak nie wszystko. Sesja dziecięca, fotografia dziecięca nie musi być wykonywana tylko w studio. Może to też być sesja plenerowa. Mogą w niej wziąć udział rodzice, będzie to wtedy sesja rodzinna. A co powiesz na inne pamiątkowe sesje? Sesję ciążową, zwaną też fotografią brzuszkową, sesję noworodkową? Taka sesja brzuszkowa, to obecnie jedna z najczęstszych usług

Sesje komunijne, zdjęcia komunijne Rumia, Reda, Gdynia

Sesje komunijne, zdjęcia komunijne… pamiątki pierwszych kroków w dorosłość.

To już nie są małe dzieci. W dniu komunii prowadzone jeszcze za rękę przez rodziców, ale już w całkiem poważnym celu. Pierwsza komunia. kościół, ceremonia, uroczystość, prezenty. Dla niektórych to tylko zabawa, niektórym jednak dzień ten zapadnie w pamięć na całe życie. A pomóc w tym mogą wykonywane przez nas sesje komunijne i zdjęcia komunijne, indywidualne i grupowe, jakie wykonujemy na terenie Rumi, Redy, Gdyni i pobliskich miejscowości. Wykonywanie fotografii komunijnej, to prawdziwe misterium. Są to sesje plenerowe, wykonywane w najróżniejszych warunkach pogodowych, czasem w upale, czasem w ulewnym deszczu, a nawet śniegu. Ale fotografią dziecięcą zajmujemy się rodzinnie już od kilku pokoleń i jesteśmy na to przygotowani. Plener komunijny i fotografia rodzinna to dla nas chleb codzienny i podejmujemy się wykonywać takie sesje zdjęciowe każdego roku od wielu, wielu lat.

A na koniec jeszcze klasyczne zdjęcia komunijne w naszym studio. Piękne stroje, pamiątki pierwszej komunii świętej w dłoniach. Tu potrzeba dobrego oświetlenia żeby uchwycić wyraz skupienia na młodych twarzach fotografowanych dzieci. Czasem jest to zmęczenie długą uroczystością, czasem widać niecierpliwe wyczekiwanie prezentów. Te ujęcia będą później oglądane przez wszystkich członków rodziny i te chwile będą wspominane przez wiele kolejnych lat. Dlatego staramy się ze wszystkich sił, żeby wykorzystać cały warsztat naszych umiejętności i wszystkie możliwości naszego sprzętu, aby uzyskany efekt był dokładnie taki, jaki być powinien. Aby ten młody człowiek po latach mógł pokazywać nasze fotografie także swoim dzieciom. I równie je przyprowadzać do naszego zakładu w centrum Rumi, aby i one mogły mieć swoje własne sesje komunijne i swoje własne fotografie komunijne.

A oto przykłady naszych sesji zdjęciowych